כיצד לקבל אזרחות פורטוגלית ודרכון פורטוגלי?

תנאי הסף:

על מגיש/ת הבקשה להיות מעל גיל 18, להוכיח את הקשר ו/או הזיקה למגורשי ספרד ו/או פורטוגל (לרוב על-פי מרשם שמות המשפחה ובאמצעים נוספים) וללא עבר ו/או רישום פלילי (עם חריגים).

שלב מקדים: אנו גאים להיות החברה היחידה הפועלת בתחום הליווי והסיוע בקבלת אזרחות ודרכון פורטוגלי, אשר מציעה, בחינה מקדימה וקבלת חוות-דעת מטעם חוקרים (גנאולוגים) מטעמנו בפורטוגל שיבדקו את הזיקה ו/או הקשר שלכם למגורשי ספרד ו/או פורטוגל- ללא כל עלות או התחייבות מצידכם.

חוות-דעת חיובית, מאפשרת לנו ולכם לקבל בסיס ומושג כללי בדבר סיכויי ההצלחה של התהליך ומונעת השקעת משאבים מיותרים עתידיים, לשני הצדדים.

שלב א': קבלת אישור הקהילה היהודית בפורטוגל

בפורטוגל שתי קהילות יהודיות עיקריות – בפורטו ובליסבון, עמן אנחנו עומדים בקשר רציף.

שתי הקהילות, בפורטו ובליסבון, מרכזות ומאגדות, כל אחת בסביבתה ובתחומה הגיאוגרפי את פעילויות הקהילות היהודיות מזה כ- 140 שנה ומהוות גורם מוכר ומוסמך ברשויות המדינה.

בשלב הראשון, מוגשת לאחת הקהילות (בפורטו או בליסבון) בקשה מסודרת, המגובה במסמכים, ראיות ומידע נוסף רלוונטי, שיש בהן להוכיח את היהדות ואת הזיקה (כגון, אך לא רק: שם משפחה, תעודת נישואין ו/או גירושין, כתובה, מכתב מרב אורתודוכסי בישראל, שימוש בשפת הלדינו [לאו דווקא על-ידי מבקש/ת הבקשה עצמו/ה], מסמכים וראיות נוספות [לאו דווקא שהונפקו על-ידי המדינה] שיש בהם כדי להראות ולהוכיח את הזיקה, גם אם באופן מינימלי- למגורשי ספרד ו/או פורטוגל.

לאחר בחינת הבקשה על-ידי הקהילה היהודית, תתקבל אחת משתי תשובות:

  • תשובה חיובית: תסופק בצורה של אישור קהילה רשמי אשר ישלח לביתו של מגיש הבקשה או מי מטעמו אשר מטפל בתיק האזרחות.
  • תשובה שלילית ו/או גבולית: תסופק כאשר אין החלטה חד-משמעית על-ידי ראשי הקהילה היהודית בדבר הזיקה ו/או הקשר למגורשי פורטוגל/ספרד או שלא ניתן להוכיח את הזיקה. מניסיוננו, גם תשובה שלילית ו/או גבולית איננה "סוף פסוק" וניתן להגיש בקשה לעיון חוזר ובחינה נוספת תוך צירוף מידע ו/או ראיות ו/או מסמכים נוספים (רשמיים ולא רשמיים), כדי לקבל את אישור הקהילה היהודית בפורטוגל.

שלב ב': הגשת הבקשה למשרד הפנים בפורטוגל ופתיחת תיק אזרחות

לאחר קבלת אישור הקהילה היהודית בפורטו \ בליסבון, אנו מגישים את הבקשה הרשמית לרשויות המוסכמות בפורטוגל, לצורך בירור האזרחות וקבלת אישור האזרחות הפורטוגלית. את השלב השני, מבצע משרד עו"ד Sofia & Elena אשר מתמחה מזה שנים בדין האזרחי בדגש על הזכאות לאזרחות ומעמד רשמי מטעם פורטוגל ונמצא בקשר ישיר ואישי עם פקידי המדינה, במשרד הפנים בכלל וברשות האוכלוסין בפרט.

בעת פתיחת התיק, משרד עו"ד הפורטוגלי יגיש, בצירוף טופס הבקשה הרשמי, בין היתר את המסמכים הבאים: אישור הקהילה היהודית, תעודות רשמיות, מתורגמות, מאושררות ומאומתות כדין שהונפקו בישראל ו/או בחו"ל כגון תעודת לידה, תעודה המעידה על העדר רישום פלילי (הידועה כ-"תעודת-יושר), דרכון ועוד.

  • לאחר הגשת התיק, על המסמכים וכל המידע הרלוונטי שבו- משרד הפנים בוחן את הבקשה, את העמידה בתנאים ולו שיקול הדעת הבלעדי באישור ו/או בדחיית הבקשה ויש לו את הזכות לאשר ו/או לדחות ללא מתן נימוקים. 

 

שלב ג': אישור האזרחות וקבלת הדרכון

לאחר קבלת אישור משרד הפנים הפורטוגלי על הזכאות לאזרחות פורטוגלית, יונפקו בעבור מגיש/ת הבקשה תעודות פורטוגליות מקוריות (כגון תעודת לידה), בהתבסס על תעודת הלידה המקורית.

לאחר קבלת האישור על הזכאות לאזרחות פורטוגלית ותעודת הלידה הפורטוגלית- אנו פונים לקונסוליה הפורטוגלית בתל-אביב בדרישה להנפקת הדרכון הפורטוגלי ומתאמים עבורכם מועד, בהתאם ליומן ולזמינות הקונסוליה- להגיע ולקבל את הדרכון הפורטוגלי לידיכם.

יתרונות

לימודים באירופה
עבודה באירופה
נדל"ן באירופה
תנאי מחיה טובים יותר

שירותי נוטריון פורטוגליאישורים נוטריונים ולגליזציה של מסמכי מקור ישראלים

צור קשר להצעה

שירותי תרגום עברית פורטוגזיתתרגום מסמכים ע``י מתורגמן מוסמך ע``י משרד המשפטים הפורטוגלי

צור קשר להצעה

הגשת המסמכים לראשי הקהילה לקבלת האישוראישור קהילה: בדיקה מקדמית ללא לעות וללא התחייבות לזכאותך לקבלת אישור קהילה

צור קשר להצעה

צוות המומחים שלנו

סופיה אלנה

סופיה אלנה

עו``ד
לריסה פיינגולד

לריסה פיינגולד

ייעוץ קונסולארי
גלוריה אנבר

גלוריה אנבר

עו``ד נוטריון

לקביעת פגישת יעוץ ללא עלות וללא התחייבות

לבדיקת זכאות בשיחת טלפון קצרה, התקשרו: 03-7322273

Call Now Button