יש לך שאלה? אנחנו כאן עבורך!

הזכאות לאזרחות פורטוגלית מגיע בראש ובראשונה למי שיוכיח שמשפחתו מגיע מהמדינות אליהן נדדו יוצאי ספרד ופורטוגל לאחר הגירוש במאה החמש עשרה בין המדינות ניתן למצוא את: בולגריה,מרוקו, אלג'יריה יוון, לוב, כמו טורקיה ואף יהודי מצרים. בקהילות היהודיות ברומניה, הונגריה, גרמניה ניתן עד היום למצוא שמות משפחה ראשונים הקיימים עוד מתקופת הגרוש.

משרד הפנים הפורטוגזי פרסם רשימה של שמות משפחה לדוגמה: ארביב, חלפון, אלוש, חסון קסטרו ועוד מאות שמות נוספים.

גם אם שם משפחתך נמצא ברשימה, זו עדיין אינה הוכחה מספקת על מנת לקבל אזרחות, יחד אם זאת הסיכויים לזכות באזרחות גדלים משמעותית

על מבקש האזרחות להראות \ להוכיח כי משפחתו אכן נצר למגורשי פורטוגל. קיימות שתי דרכים להראות את הקשר עם מגורשי פורטוגל.

  1. על ידי שם המשפחה אשר נכלל ברשימת השמות אשר פורסמה על ידי רשויות פורטוגל, הוכחה על שמירה על מנהגי היהדות בזרם הספרדי, בשילוב הוכחות על השתייכות לקהילה היהודית בפורטוגל – הצהרה כתובה, רישום של בתי כנסת ובתי קברות יהודים בדיקות הוכחת מגורים, רישומי רכוש, צוואות וראיות אחרות של המשפחה כגון שימוש בשפת הלדינו שהיית נהוגה ע"י מגורשי פורטוגל, אם בדיבור, מכתבים ישנים או הקלטות ווידאו של הדורות הקודמים.
  2. מחקר גנאלוגי  המבוצע על ידי צוות גנאלוגים בכיר באוניברסיטה בפורטוגל. המחקר מתבצע במצב בו לא ניתן לשייך את מבקש הבקשה לשם משפחה אשר נכלל ברשימת השמות הפורטוגלית. המחקר עצמו נוגע בכל הדורות מיום הגירוש מפורטוגל ועד למבקש האזרחות.

חשוב לציין כי אין כל התחייבות מצד החוק בפורטוגלי לאשר אזרחות לכל אדם וגם מבקש אזרחות אשר הוכיח את קשריו לקהילה יכול להיענות בשלילה לבקשת אזרחות.

על מנת להשיג אזרחות פורטוגלית יש להגיש בקשה ולעמוד במספר תנאים. אנו באזרחות פורטוגלית ישראל מציעים לכם תמיכה מקיפה וכוללת מהרגע שהחלטתם להוציא אזרחות פורטוגלית ועד הרגע שתקבלו את האזרחות המבוקשת.

אנו פועלים בצורה יסודית מקצועית ואמינה ומציעים לכם פגישת היכרות ללא עלות, השגת המסמכים הנחוצים ותרגומם משפת המקור לפורטוגזית וסדר בניירת

צור קשר

Call Now Button