כל הסיבות, הזכויות והמשמעות שבהחזקת דרכון אירופאי- דרכון רומני

רבבות ישראלים ויותר, זכאים לאזרחות רומנית. חלקם אף לא מודעים לכך וחלקם לא פועלים לצורך השגתה מאחר והם בטוחים (וזו טעות) כי אם אין להם מסמכים מרומניה, אין להם סיכוי.

בעשור האחרון, בעיקר לאחר הצטרפותה של רומניה לאיחוד האירופאי, כמות הישראלים המגיעים לממש את זכותם ושאנו מסייעים להם בתהליך, גדלה וכך גם הסיבות שעומדות בבסיס הרצון לממש את הזכאות ולהחזיק בדרכון אירופאי.

המצב הגיאופוליטי בו אנו חיים כיום והשלכותיו על איכות חיינו, ביטחוננו הכלכלי, עתידנו ועתיד ילדינו ועוד… במציאות החיים שלנו, המורכבת כל-כך, איש מאתנו אינו יודע מה יביא עמו המחר.

ולכן, אם אתם זכאים לאזרחות רומנית ומכוחה בזכות להחזיק דרכון רומני/דרכון אירופאי- אל תהססו, ולו כדי שכל האופציות יהיו פתוחות עבורכם.

המחזיקים בדרכון אירופאי, של כל אחת ממדינות האיחוד האירופאי, נהנים מזכויות, הטבות והזדמנויות רבות ומגוונות החל מחופש תנועה מוחלט בין כל מדינות האיחוד האירופאי, כניסה למדינות מסוימות ללא צורך בויזה, אפשרויות המסחר וההשקעה בכל אחת ממדינות האיחוד האירופאי, האפשרות לרכוש השכלה גבוהה במוסדות היוקרתיים הפזורים בכל אירופה בחינם או בסבסוד משמעותי ועד לאפשרות להגר, לעבוד ולחיות באופן חוקי בכל אחת ממדינות האיחוד ולזכות בהטבות השונות המתאפשרות בתנאים מסוימים למהגרים ממדינות מסוימות ולמדינות מסוימות.

החוק הרומני (על התקנות, הנהלים וההנחיות) קובע מי הם הזכאים, באילו תנאים ומהן דרישות הסף לתהליך ונדרשת הבנה נרחבה בפרוצדורה המשפטית, האזרחית והמנהלית שבתהליך המורכב הזה. 

ריכזנו עבורכם את העיקר: 

  1. עד דור שלישי – כלומר, מי שסבתא \ סבא \ אבא \ אימא שלו נולדו ברומניה, יכול לדרוש את אזרחותו. לאלה הנחשבים דור רביעי ועברו את גיל 18, עדיין קיימת אפשרות להוציא אזרחות רומנית, וזאת בתנאי שההורה (דור שלישי) יוציא גם הוא אזרחות, ובכך יחדש את השושלת.

עם זאת, במקרים של עד הדור השלישי, אין כל סעיף בחוק הרומני המחייב את הדורות הקודמים (הורים וסבים) לחדש את אזרחותם. לתשומת ליבכם, קיימים לא מעט גורמים בישראל, שמצאו לנכון לחייב את לקוחותיהם לדרוש אזרחות גם עבור הדורות הקודמים, כאמור, אין אמת בדבר. עבור קטינים הנחשבים דור רביעי, קיימת אפשרות לדרוש את אזרחותם יחד עם הוריהם – בדרך זו יתבצע רישום האזרחות גם במשרדים הרלוונטיים ברומניה.

  1. ללא עבר פלילי – חשוב לציין, כי לא כל רישום פלילי מונע קבלת אזרחות רומנית, על כן אנו ממליצים לבדוק את הנושא, טרם תחילת התהליך. במידה ופתחו נגדכם בעבר בהליך פלילי

כזה או אחר, נמליץ לגשת לתחנת המשטרה הקרובה למקום מגוריכם ולהוציא תעודת יושר.

הגיעו אלינו עם התעודה, ואנו נשמח לבדוק את הנושא עבורכם.

לקביעת פגישת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות, לחץ כאן >>

משך תהליך מימוש האזרחות הרומנית שלכם:

הוצאת האזרחות היא הליך בירוקראטי מאוד סדור ומוגדר, המתחלק למספר קבוצות:

  1. אנשים אשר אזרחותם נשללה – לאלו אשר בני משפחתם יצאו מרומניה ואזרחותם נשללה

או שוויתרו שלא מרצון, יארך התהליך 18-24 חודשים.

  1. אנשים אשר עדיין מחזיקים באזרחות – לאלו שבני משפחתם יצאו מרומניה בשנים 1950-1952, 1964 ואזרחותם עדיין קיימת, יארך התהליך כ – 8 חודשים.
  2. יוצאי מולדובה – לחץ כאן >>
Paste your AdWords Remarketing code here